Природний камінь є, мабуть, найбільш красивим і довговічним матеріалом для будівництва садових стін і парканів. Краще всього для кладки підходять вапняк, пісковик та граніт. Годяться також сланець і кремінь, але з ними, як правило, важче працювати.
Камені можуть бути необробленими, напівобробленими (нарізаними на порівняно однорідні блоки, але з нерівними поверхнями) або повністю обробленими (у вигляді однакових блоків з рівними гранями). Чим менше камінь оброблений, тим він дешевше і тим складніше класти з нього паркан. Тому для самостійного будівництва більше підходить так званий відновлений камінь. Його роблять з подрібненого натурального каменю м'яких порід, наприклад піщаника, на розчині портландцементу, підфарбованого оксидом заліза для надання суміші жовтого відтінку, що імітує вапняк або мармур. Порівняно з цільним мармуром і гранітом він більш легкий, менш твердий і зносостійкий, не має характерного дрібного малюнка і не дає таких відблисків, як натуральний камінь. Втім, деякі блоки мають текстуровану лицьову поверхню з вкрапленням в якості заповнювача щебеню з природного каменю.
При виборі каменю треба враховувати, що він повинен відповідати тим матеріалам, які використовувались при будівництві будинку, інших будівель на ділянці, доріжок і патіо.
Блоки відновленого каменю бувають розміром зі звичайну глиняну цеглу або різного, випадкового розміру — для імітації стіни, побудованої з природного каменю. Виробляють блоки навіть у вигляді так званих «мультикаменів» з імітацією втоплених розчинних швів, і робота з такими блоками ведеться значно швидше.