Основна перевага цегляних, кам'яних і бетонних огорож полягає в тому, що вони максимально надійні і неприступні, особливо якщо зверху оформити їх гострими кінцями. Дехто кріпить зверху і бите скло, і навіть колючий дріт під напругою. Проте є у таких конструкцій і мінуси. В першу чергу, на таку споруду доведеться витратити немало грошей, часу та сил. Довжина огорожі навіть невеликої ділянки така, що це може сильно охолодити запал навіть самих пристрасних самодіяльних будівельників.
Втім, оцінивши свої фінансові можливості, можливо, ви прийдете до висновку, що майбутні витрати вам цілком по силам. Що стосується робочого процесу, то це здійсненне завдання. Ось тільки новачкам краще всього почати з зведення невисоких стін — підпираючих, роздільних і наскрізних декоративних, а до високих огорож переходити, лише освоївши основні прийоми роботи.
При плануванні стіни навколо володіння потрібно бути впевненим в тому, що кордони визначені правильно, і будувати тільки в їх межах, так щоб фундамент не виходив за лінію кордону.
Цеглу дуже різноманітні за кольором, текстурою і формою. Для будівництва огорожі цілком підійдуть звичайні лицювальні цегли. Можна використовувати і широко поширені дешеві силікатні і керамічні цеглу. Правда, у такому випадку естетична сторона будівлі буде не на висоті.
Стандартні розміри цегли. Цегли звичайного формату мають габаритні розміри 250 × 120 × 65 мм. Вироблені форми: "півторачка" (1,4 нормальної) — 250 × 120 × 88 мм; подвійна (2,1 нормальної) —250 × 120 × 140 мм. Застосовуються цеглу і інших розмірів: «євро» (0,7 нормального формату) — 250 × 85 × 65 мм; модульний одинарний (1,3 нормального) — 288 × 138 × 65 мм.
Грані цегли мають наступні назви:
— постіль — робоча грань вироби, розташована паралельно основі кладки;
— ложка — середня по площі грань вироби, розташована перпендикулярно до постелі;
— тичок — найменша межа вироби, розташована перпендикулярно до постелі. Цегла та її частини: а — ціла; б — тричверті; в — половинка; г — четвертинка: 1 — тичкова грань; 2 — верхня постіль; 3 — ребра; 4 — ложкова грань