Підприємство тимчасово не працює!
Прохання не турбувати!
Основною перевагою вибору блоків в якості будівельного матеріалу для огорож є те, що вони відносно дешеві, стійкі до зміни погоди і їх легко укладати завдяки правильній формі й однаковому розміру.
Перш ніж розраховувати кількість матеріалу, необхідного для будівництва стіни, потрібно вирішити, чи будете ви будувати стіни з блоків одного розміру так само, як ніби працюєте з цеглою, або бажаєте використовувати камені різних розмірів, щоб створити зовні цікаві малюнки перев'язки. У першому випадку оцінити кількість матеріалу дуже просто: підрахуйте, скільки блоків потрібно для викладення одного ряду по всій довжині стіни, і помножте це число на кількість рядів. Для стіни із змішаних блоків краще всього зробити точний план перев'язки на міліметровому папері, а потім підрахувати, скільки блоків кожного типу вам потрібно.
Замовляти завжди треба трохи більше матеріалу, ніж потрібно за розрахунком. Деякі блоки можна пошкодити при посадках, а інші можуть розколотися з-за недбалого поводження під час доставки.
Будівельний розчин для стін з блоків складають з цементу, дрібнозернистого будівельного піску і вапна в пропорції 1:1:6. Вапно можна замінити синтетичним пластифікатором (необхідну кількість останнього, як правило, вказано на упаковці). Ще краще придбати упаковану, готову до використання суміш для цегляної кладки (вона дещо дорожче).
Кладку з кам'яних блоків ведуть так само, як і кладку цегли. Спершу бажано викласти перший ряд на стрічці фундаменту всуху з зазорами приблизно по 10 мм. Таким чином ви визначите точне положення кінцевих стовпів і кутів. Після цього покладіть на бетон постіль з будівельного розчину і починайте перший ряд кладки.
Укладайте блоки до тих пір, поки не досягнете кінця стіни або першого кута, контролюючи ряд по натягнутому шнуру. Потім поверніться назад і переконайтеся, що всі блоки лежать по прямій лінії і на одному рівні. Щоб виправити ряд, злегка постукайте по блокам рукояткою кельми, контролюючи результат за будівельним рівнем. Видаліть зайвий розчин зі швів урівень з поверхнею блоків.
У другому ряду укладайте блоки відповідно до обраної перев'язки. Продовжуйте будівництво, регулярно перевіряючи, щоб кожен ряд був горизонтально і паркан піднімався строго по вертикалі.
При будівництві невеликого паркану можна розшити шви після завершення всієї кладки. При більш великих проектах розшивання проводять через кожні 3-4 ряди.
Після укладання останнього ряду блоків обробіть вершину стіни рядом гребеневих каменів і встановіть кам'яні ковпаки на вершину стовпів. По закінченні робіт зніміть жорсткою щіткою зайвий розчин з поверхні стіни і укрийте її поліетиленовою плівкою, якщо очікується дощ або мороз.