Підприємство тимчасово не працює!
Прохання не турбувати!

Вибір та укладання тротуарної плитки

Купівля плитки В останні роки тротуарна плитка активно використовується в благоустрої не тільки площ і мікрорайонів, але й приватних будинків. Нею викладають теплиці, тераси, садові доріжки, двори, зони відпочинку. Завдяки великій різноманітності форм, розмірів і кольорів, з допомогою плитки вдається реалізувати самі сміливі дизайнерські ідеї. Крім того, вона проста в монтажі і обслуговуванні, надійна, витримує перепади температур і підвищену вологість
У Івано-Франківській області використовують тротуарну плитку з різних матеріалів. Найдоступніша за ціною - бетонна. Вона ж і сама розповсюджена. Дорожчою є полімерпіщана, а на вершині цінового айсберга - клінкерна. Бетонна плитка Бетонну тротуарну плитку в промислових обсягах у нас випускають великі заводи з різними виробничими потужностями і лініями. Є підприємства, на яких використовуються найсучасніші імпортні технології та матеріали, а весь процес автоматизований і комп'ютеризований. Тим не менше ступінь оснащеності виробництва серйозно не впливає на рівень цін. Так, наприклад, дуже популярна у населення сіра вібропресована тротуарна "Цеглинка" (60х200х100 мм) має доступну ціну. Більш складні форми, такі як "Змійка", "Хвиля" або "Старе місто", на ціну не впливають, чого не скажеш про колір. Сіра плитка має природній колір, а для червоної, чорної або жовтої використовуються спеціальні пігменти. Між іншим колір і форма бетонної плитки ніяк не впливають на її довговічність, що в першу чергу і повинно хвилювати споживача.
"При виборі бетонної плитки насамперед треба звернути увагу на марку бетону виробу", - радить керівник виробництва "Комунальник-спецбуд" Роман Яремків. "Незважаючи на місцевість, в якій буде покладена плитка, в наших погодніх умовах раджу брати її з маркою бетону не нижче 400", - говорить спеціаліст. Коли марка бетону висока, то не треба турбуватися за морозостійкість і водопоглинання. При правильному укладанні така плитка прослужить десятиліття. Чим вище марка, тим бруківка дорожча, але тут не слід економити. Інший важливий момент, на який варто звернути увагу - товщина плитки. Якщо це доріжка для пішоходів, то можна взяти плитку товщиною 6см, а якщо паркувальна зона для легкових автомобілів - 6-8см, якщо ж по ній поїдуть вантажівки 8-10см. Це спричинить подорожчання виробу, адже на його виготовлення піде більше сировини. Інакше плитка швидко стане непридатною.
Часто продавці не розповідають про такі нюанси покупцям, не показують їм сертифікати на вироби, та пропонують саму вигідну ціну з найнижчою маркою бетону. "Ще один важливий показник, від якого залежить термін служби тротуарної плитки - морозостійкість", - вважає інженер відділу продажів Василь Яремків. В наших погодніх умовах морозостійкість повинна бути не нижче F150.
Це гарантія того, що плитка не почне лопатися у відлигу після холодної зими. Ідеальна ж бетонна плитка повинна мати морозостійкість F150 і марку М 400. Вона не буде дешевою. Однак у нас в області в основному виробляють плитку з маркою М 300. Якщо показник морозостійкості при цьому високий, то вона прослужить довго.
Виробнича компанія "Євробруківка" виготовляє бетонну плитку методом вібропресування. Група компаній "Нове місто", виробниче підприємство "Асбі" використовують також і метод вибролиття. Він більш трудомісткий, тому вібролита "Цеглинка" при рівних технічних показниках може виявитися дорожче вібропресованоЇ. Хоча технології відрізняються, склад виробу один: пісок, цемент, пластифікатор і барвник для кольорової плитки.
Новинка на ринку бруківки
Полімерпіщана плитка є новим будівельним матеріалом і з'явилася на Івано-Франківщині порівняно недавно. Її виробляють у нас в області.
Поки нашою плиткою більше цікавляться приватники, і вона серйозно поступається бетонним "побратимам" в обсягах продажів хоча і має перед ними ряд переваг. Вона більш довговічна, практична, морозостійка і не руйнується під впливом ваги, оскільки в її складі присутні пісок і полімери, а цементу немає взагалі.
Полімерпіщана плитка витримує значні навантаження і застосовується для мощення тротуарів, стоянок, доріг. Однак розмаїття форм в цьому варіанті немає - квадратна плитка 250x250мм або 330x330мм. Кольори - червоний, зелений, жовтий, сірий, чорний. Таку плитку легше перевозити і монтувати ніж бетонну завдяки меншій вазі.
Класика жанру
Клінкерна плитка укладання Найдорожчий за ціною - тротуарний клінкер. З урахуванням його якісних характеристик нічого кращого для мощення прибудинкової території просто не існує, стверджують професіонали. Комусь здасться, що клінкер економічно недоцільний і вигідніше замінити його більш дешевим матеріалом, наприклад, бетоном. Звичайно, вартість цього виробу набагато вище багатьох аналогів, однак термін його експлуатації в кілька разів вище, ніж у бетонного. А це економія на матеріалі, демонтаж старої і укладання нової плитки. І, звичайно, це перевірене часом, якість та екологічність. Клінкерна плитка укладання Тротуарний клінкер буває різних відтінків і кольорів - червоний, жовтий, коричневий, чорний. Але це все натуральні кольори, які утворюються при високотемпературному випалюванні глини. Жодних пігментів тут немає. Міцність тротуарного клінкеру досягається в процесі випікання глини - її молекули зв'язуються одна з одною так щільно, що вона стає як камінь. Ми возимо плитку з Німеччини, хоча є пропозиції і в Україні. У нашій області виробництва клінкерної тротуарної плитки немає.
Укладання по правилах
При укладанні плитки вся робота піде нанівець, якщо вона виконана неякісно. Плитка може тріснути, якщо під нею утворилася порожнина через погане трамбування піску. Тому так важливо дотримуватися технології.
Для початку наші фахівці запропонують замовнику визначитися, для яких цілей буде використовуватися територія. Буде по ній їздити транспорт або це буде пішохідна зона, на якій не передбачається великих навантажень по вазі. Від цього залежить не тільки вибір плитки, але параметри бортового каменю для створення бордюрів та поребриків. Коли всі матеріали опиняться на місці, робочі визначать площу території для мощення і виберуть напрямок нахилу, щоб уникнути утворення калюж. Наступний етап - підготовка ґрунту для подальших робіт або демонтаж старого дорожнього покриття. При цьому забирається старий асфальт або плитка. Потім видаляється рослинна частина ґрунту і створюється подушка для тротуарної плитки. Майданчик засипають піском і щебенем, ретельно утрамбовують. При необхідності проводять армування дорожньою сіткою, і тільки після цього починають монтаж тротуарної плитки, бордюрів, водостічних жолобів.
Бетонна плитка
Переваги Недоліки
Висока морозостійкість і міцність. Витримує значні навантаження на поверхні. Це універсальний матеріал, якому можна надати будь-який розмір, колір, малюнок. Стійка до стирання і не ховзька. Не любить перепадів температур, підвищену вологість, механічні удари.
Полімерпіщана плитка
Переваги Недоліки
Не боїться агресивного середовища, плісняви та грибка. Термін служби більше 50 років, витримує температури від -70 до +90. Не змінює колір з часом. Не ховзається, не тріскається і не бється. Це екологічно чистий і легкий матеріал. Під дією високої температури може дещо збільшуватись в обємі.
Клінкерна плитка
Переваги Недоліки
Має високу міцність (від М450), мінімальне водопоглинання (від 2.5%), підвищена морозостійкість (F300). Не ховзається. Зносостійка. Не змінює свій зовнішій вигляд і колір з часом. Надійна і практична при нашій погоді. Висока ціна. Додаткові витрати на доставку з Європи або з інших областей України
Що стосується вартості укладки, то вона розраховується індивідуально і залежить від типу грунту, від того чи потрібний демонтаж старого покриття, чи потрібна меліорація, які особливості рельєфу, де знаходиться обєкт і які погодні умови, а також від терміновості робіт.