Підприємство тимчасово не працює!
Прохання не турбувати!

Що потрібно знати до встановлення паркану

Дозвільні документи

Заміський будинок з прилеглою ділянкою повинно бути огороджено парканом не тільки з особистих уподобань господаря, але і у відповідності з пропонованими законодавчими вимогами та встановленими нормами.
Перед початком установки огорожі виникає ряд питань: на якій відстані від будинку, гаража та господарських споруд можна встановлювати паркан, яким має бути мінімальна відстань від будинку до проїжджої частини, існують обмеження по висоті парканів, чи потрібно оформлювати якісь дозвільні документи на встановлення паркану.
Відповіді на них, потрібно отримати до того, як розробляти план огорожі, і тим більше до початку закладки фундаменту і встановлення стовпів.
Основні вимоги до розміщення огорожі
Законодавчі вимоги щодо розміщення огорож між сусідськими ділянками регулюються: Як правило, кожним органом місцевого самоврядування максимально допустима висота паркану, встановлюється самостійно. Це стосується як фасадної частини, так і огорожі між прилеглими ділянками. Розробка таких правил здійснюється у відповідності з нормами законів "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності". Тому, краще звернутися у Відділ по архітектурі і містобудуванню селищної адміністрації і прояснити ситуацію.

Увага вимоги

Відстань до газопроводу
В законодавстві є таке поняття, як охоронна зона. Так називають територію з особливим режимом використання навколо якихось важливих інженерних об'єктів. Особливий режим використання означає, що в цій зоні розміщення інших об'єктів забороняється. А будь-які земельні роботи можливі лише при наявності згоди уповноважених органів. Охоронна зона підземного газопроводу регламентується Правилами охорони магістральних трубопроводів, затвердженими Постановою КМ України №1747 від 16.11.02 р. Згідно з цим документом, для підземного газопроводу, вона становить 2 м. Відповідно, відстань від огорожі до підземного газопроводу повинна бути не менше цього значення.
Чи можна висаджувати дерева чи кущі прямо на межі чи у безпосередній близькості від сусідньої ділянки?
Спори між сусідами щодо способу та порядку використання власних земельних ділянок виникає чимало. І поки що судова практика вирішення цих спорів недостатню. Дуже рідко один сусід на іншого подає до суду, як правило мстять іншими способами.
Існує неписане правило, що висаджувати дерева та кущі на межі та біля межі заборонено. При цьому думки щодо відстані до межі при висаджені різні: 1м, 1, 5 м, 3м, 5м тощо. Як з’ясувалось у законодавстві немає прямої відповіді на це питання.
Як свідчать правники, висаджувати дерева та кущі біля межі чи прямо на межі між приватними земельними ділянками законодавство не забороняє.
Так, нещодавно Чернігівський районний суд Чернігівської області розглядав дане питання. У позові громадянин просив "усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою, зобов’язавши відповідача зрізати 14 дерев та 2 кущі на власній території, корені яких заважать позивачу використовувати свою земельну ділянку за цільовим призначенням. У позві було посилання на ДБН Б.2.4-1-94 "Система озеленення поселень" та рядом статей ЗК України (ДБН – державні будівельні норми).
З’ясувалось, що позивач має на увазі яблуні та кущі, як росли трохи більш як півметра від межі. До того ж, дерева вже були завеликі, щоб їх пересаджувати. А член родини позивача на засіданні суду засвідчив, що ці яблуні та кущі знаходяться біля межі та заважають гілками та корінням зорювати ділянку біля межі.
У підсумку суд відмовив у задоволенні позову оскільки зазначений ДБН регулює питання щодо відстаней від дерев та кущів до будівель і споруд для висадження зелених насаджень на територіях загального користування населених пунктів.
Щодо приватної ділянки, то тут суд нормативу не знайшов. Крім того, ст. 105 та 109 ЗК України не забороняють знаходження дерев на межі чи біля межі земельних ділянок а у позивача є право обрізати корені та гілки дерев та кущів, які виходять на його територію чим забезпечити цільове використання власної земельної ділянки (рілля, городництво).