Зображення покупки плитки

В останні роки тротуарна плитка активно використовується у благоустрої не тільки площ і мікрорайонів, але і приватних будинків. Нею викладають теплиці, тераси, садові доріжки, двори, зони відпочинку. Завдяки великій різноманітності форм, розмірів і кольорів з допомогою плитки вдається реалізувати самі сміливі дизайнерські ідеї. Крім того, вона проста в монтажі і обслуговуванні, надійна, витримує перепади температур і підвищену вологість
У Івано-Франківській області використовують тротуарну плитку з різних матеріалів. Найдоступніша за ціною - бетонна. Вона ж і сама витребувана. Дорожче коштує полімерпіщана, а на вершині цінового айсберга - клінкерна.

Бетонна плитка

Бетонну тротуарну плитку в промислових обсягах у нас випускають великі заводи з відмінними один від одного виробничими потужностями і лініями. Є підприємства, на яких використовуються найсучасніші импортні технології і матеріали, весь процес автоматизований і комп'ютеризований. Тим не менш ступінь оснащеності виробництва серйозно не впливає на рівень цін. Так, наприклад, дуже популярний у населення сірий вібропресований тротуарний ♦Цегла» (60х200х 100 мм) коштує від 290 до 350 руб./кв. м. Більш складні форми, такі як «Котушка», «Хвиля» або ♦Старе місто», на ціну не впливають, чого не скажеш про кольори. Сіра плитка має натуральний колір, а для червоної, чорної або жовтої використовуються спеціальні пігменти. Але колір і форма бетонної плитки ніяк не впливають на її довговічність, що, в першу чергу, і повинно хвилювати споживача.
- При виборі бетонної плитки насамперед треба звернути увагу на марку виробу, - радить керівник виробництва *Комунальник-спецбуд» Роман Яремків. - Незважаючи на зону, в якій буде покладена плитка, в наших погодніх умовах раджу брати її з маркою не нижче 400. Коли марка бетону висока, то не треба турбуватися за морозостійкість і водопоглинання. При правильному укладанні така плитка прослужить десятки років. Чим вище марка, тим він дорожче (на 50-100 руб. - Прим, редакції), але тут не слід економити. Другий важливий момент, на який варто звернути увагу, - товщина плитки. Якщо це доріжка для пішоходів, то можна взяти плитку товщиною 6 см, якщо паркувальна зона для легкових автомобілів - 6-8 см, якщо ж по ній поїдуть вантажівки 8-10 см. Це викличе подорожчання виробу, адже на його виготовлення піде більше сировини. Так, плитка ♦Цегла» товщиною 6 см буде коштувати у нас 300 руб., товщиною 8 см - 400 руб., 10 см - 500-550 крб. інакше плитка швидко стане непридатною.
Часто продавці не розповідають про такі нюанси покупцям, не показують їм сертифікати на вироби, а саму вигідну ціну пропонують на найнижчу марку бетону. - Ще один важливий показник, від якого залежить термін служби тротуарної плитки, - морозостійкість, - вважає інженер відділу продажів Василь Яремків. - В наших погодніх умовах морозостійкість повинна бути не нижче 150 Р.
Це гарантія того, що плитка не почне лопатися у відлигу після холодної зими. Ідеальна ж бетонна плитка повинна мати морозостійкість Р 150 і марку М 400. Вона не буде дешевою. Однак у нас в області в основному виробляють плитку » з маркою 300. Якщо показник морозостійкості при цьому високий, то вона прослужить довго.
Виробнича компанія «Европлитка» виготовляють бетонну плитку методом вібропресування. Група компаній «Нове місто*, виробниче підприємство ♦Асбі*, використовують також і метод вибролиття. Він більш трудомісткий, тому ві-бролитой «Цегла» при рівних технічних показниках може виявитися дорожче вібропресованого. Хоча технології відрізняються, склад виробу один: пісок, цемент, пластифікатор і барвник для кольорової плитки.
НОВИНКА НА РИНКУ Полімерпіщана плитка є новим будівельним матеріалом і з'явилася на Івано-Франківщині порівняно недавно. Її виробляють у нас в області.
- Поки нашою плиткою більше цікавляться приватники, і вона серйозно поступається бетонним «побратимам* в обсягах продажів, хоча і має перед ними ряд переваг. Вона більш довговічна, практична, морозостійка і не руйнується під впливом маги, оскільки в її складі присутні пісок і полімери, а цементу немає взагалі.
Полімерпіщана плитка витримує значні навантаження і застосовується для мощення тротуарів, стоянок, доріг. Однак розмаїття форм в цьому варіанті немає - квадратна плитка 250x250 мм або 330x330 мм. Кольори - червоний, зелений, жовтий. сірий, чорний. Коштує від 400 до 500 руб. за «квадрат*. Таку плитку легше перевозити і монтувати, ніж бетонну, з-за меншої ваги. КЛАСИКА ЖАНРУ Клінкерна плитка укладання

Найдорожчий за ціною - тротуарний клінкер. З урахуванням його якісних характеристик нічого кращого для мощення прибудинкової території просто не існує, стверджують професіонали. Клінкерні тротуарні цеглини, а ця плитка тільки такої класичної форми, коштують від 1500 руб./кв. м. Комусь здасться, що клінкер економічно недоцільний і вигідніше замінити його більш дешевим матеріалом, наприклад, бетоном. Звичайно, вартість цього виробу набагато вище багатьох аналогів, однак термін його експлуатації в кілька разів вище, ніж у бетонного. А це економія на матеріалі, демонтаж старої і укладання нової плитки. І, звичайно, це перевірене часом якість і екологічність. Клінкерна плитка укладання Тротуарний клінкер буває різних відтінків і кольорів - червоний, жовтий, коричневий, чорний. Але це все натуральні кольори, які утворюються при високотемпературному випалі глини. Жодних пігментів тут немає. Міцність тротуарного клінкеру досягається в процесі випікання глини - її молекули зв'язуються одна з одною так щільно, що вона стає як камінь. Ми возимо плитку з Німеччини, хоча є пропозиції і від Україні. У нашій області виробництва клінкерної тротуарної плитки немає.


УКЛАДАННЯ ЗА ПРАВИЛАМИ
При укладанні плитки вся робота піде нанівець, якщо вона виконана неякісно. Плитка може тріснути, якщо під нею утворилася порожнина через погане трамбування піску. Тому так важливо дотримуватися технології.
Для початку наші фахівці запропонують замовнику визначитися, для яких цілей буде використовуватися територія. Буде по ній їздити транспорт або це буде пішохідна зона, на якій не передбачається великих навантажень по вазі. Від цього залежить не тільки вибір плитки, але параметри бортового каменю для створення бордюрів та поребриків. Коли всі матеріали опиняться на місці, робочі визначать площа території для мощення і виберуть напрямок ухилу, щоб уникнути утворення калюж Наступний етап - підготовка ґрунту для подальших робіт або демонтаж старого дорожнього покриття. При цьому забирається старий асфальт або плитка. Потім видаляється рослинна частина ґрунту і створюється подушка для тротуарної плитки. Майданчик засипають піском і щебенем. ретельно утрамбовують. При необхідності проводять армування дорожньою сіткою, і тільки після цього починають монтаж тротуарної плитки, бордюрів, водостічних жолобів.
Бетонна плитка
плюси мінуси
Висока морозостійкість і міцність. Витримує значні навантаження на поверхні. Це універсальний матеріал, якому можна надати будь-який розмір, колір, малюнок. Стійка до стирання і не ховзька. Не любить перепадів температур, підвищену вологість, механічні удари.
Полімерпіщана плитка
плюси мінуси
Не боїться агресивного середовища, плісняви та грибка. Термін служби більше 50 років, витримує температури від -70 до +90. Не змінює колір з часом. Не ховзається, не тріскається і не бється. Це екологічно чистий і легкий матеріал. Під дією високої температури може дезо збільшуватись в обємі.
Клінкерна плитка
плюси мінуси
Має високу міцність (від М450), мінімальне водопоглинання (від 2.5%), підвищена морозостійкість (F 300). Не ховзається. Зносостійка. Не змінює свій зовнішій вигляд і колір з часом. Надійна і практична при нашій погоді. Висока ціна. Додаткові витрати на доставку з Європи або з інших областей України

Що стосується вартості укладки, то вона розраховується індивідуально і залежить від типу грунту, від того чи потрібний демонтаж старого покриття, чи потрібна меліорація, які особливості рельєфу, де знаходиться обєкт і які погодні умови, а також від терміновості робіт.